środa, 17 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraLubuski Orszak Trzech Króli – znamy szczegóły wydarzenia

Lubuski Orszak Trzech Króli – znamy szczegóły wydarzenia

W następną sobotę, 6 stycznia, przez centrum miasta ruszy Lubuski Orszak Trzech Króli. Będzie kolorowo i radośnie. Już 13 rok!

To będzie 13 Lubuski Orszak Trzech Króli, który przejdzie przez Zieloną Górę. Kolejny raz organizuje go radna miasta Eleonora Szymkowiak. Wydarzenie rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela o godzinie 12:00. Po jej zakończeniu (około godziny 13:20) ruszy przemarsz przez centrum Zielonej Góry pod patronatem prezydenta Janusza Kubickiego oraz biskupa Tadeusza Lityńskiego.

Na trasie będzie kilka przystanków. Pierwszy z nich to fontanna na Placu Bohaterów, a ostatni pod zielonogórskim ratuszem. Jak poinformowała radna Szymkowiak, główne elementy inscenizacji odbędą się pod pomnikiem Bachusa. Za reżyserię wydarzenia już kolejny rok odpowiedzialny jest Janusz Młyński.

Podczas Lubuskiego Orszaku Trzech Króli uczestnicy będą otrzymywać małe upominki. Dostaną oni złote korony, a najmłodsi zielonogórzanie dodatkowo zostaną obdarowani gwiazdami. W pochodzie będą brać udział różne postacie. Organizatorzy zapewniają, że będzie kolorowo i radośnie.

Po zakończeniu marszu odbędzie się Zielonogórskie Kolędowanie. Rozpocznie się ono o godzinie 18:00 w Parafii p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Przy ratuszu wystąpią natomiast dwa zespoły dudziarskie.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
2.3 ° C
2.3 °
2.3 °
90 %
2kmh
90 %
czw.
9 °
pt.
7 °
sob.
5 °
niedz.
6 °
pon.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE