sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościLubuskie oddziały ZUS otwarte na weekend

Lubuskie oddziały ZUS otwarte na weekend

Od tego weekendu uchodźcy z pogrążonej wojną Ukrainy będą mogli złożyć wnioski o świadczenie „500 plus” w swoim ojczystym języku. W związku z tym, niektóre lubuskie jednostki ZUS będą otwarte w sobotę i niedzielę.

Dzięki ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa uchodźcy uzyskają dostęp m.in. do świadczenia 500+, Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, Dobrego Startu oraz bonu żłobkowy. Wsparcie będzie przysługiwało przez okres pobytu z dziećmi w Polsce.

Wnioski będzie można składać w języku ukraińskim, wyłącznie elektronicznie już od soboty. Aby to zrobić należy mieć m.in. PESEL, konto w banku w Polsce oraz polski numer telefonu.

W najbliższy weekend lubuski ZUS organizuje specjalną akcję „Weekend dla Ukrainy”. „W sobotę i niedzielę większość placówek ZUS będzie otwarte dla obywateli Ukrainy, którzy chcą złożyć wniosek o 500+. Pracownicy ZUS pomogą wszystkim zainteresowanym założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz wypełnić i złożyć elektroniczny wniosek o świadczenie.

W sobotę i niedzielę od godz. 9:00 do 15:00 do dyspozycji będzie oddział ZUS w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze oraz inspektoraty w Nowej Soli, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim i Żarach. Natomiast w sobotę, również od 9:00 -15:00 zapraszamy do inspektoratów w Sulęcinie i Słubicach oraz biur terenowych w Międzyrzeczu, Strzelcach Krajeńskich, Gubinie i Wschowie. Pracownicy ZUS będą pomagać także w sobotę w punkcie wydawania numerów PESEL przy ul. Długiej w Zielonej Górze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
19.2 ° C
19.4 °
15.6 °
54 %
6.2kmh
98 %
sob.
19 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
27 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE