poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościZielona GóraMiasto szykowało ustawiony przetarg?

Miasto szykowało ustawiony przetarg?

Takie pytania padają po zarzutach firmy Orange Polska odnośnie przetargu na uruchomienie systemu miejskich rowerów. Miasto poprawiło zapisy w ogłoszeniu i tym samym przyznało się do błędu. Całość opisała zielonogórska Gazeta Wyborcza.

Miasto Zielona Góra ogłosiło kilka tygodni temu zamówienie publiczne na uruchomienie systemu miejskich rowerów. Przypomnijmy, że poprzednim operatorem była firma Nextbike, która jednak po zakończonej umowie zabrała sprzęt i zdemontowała stacje rowerowe. Zadanie ma być realizowane teraz przez nowo wyłonionego operatora na najbliższe dwa lata.

O całej sprawie pisaliśmy już na początku stycznia (dalsza część pod archiwalnym artykułem):

Co nie spodobało się Orange? Jak informuje Gazeta Wyborcza „były wymagania dostarczenia jedynie 20 proc. nowych rowerów, przy jednoczesnym żądaniu by rowery były wyprodukowane zgodnie z najnowszymi osiągnięciami postępu technicznego. Zdaniem Orange urzędnicy opisali zamówienie „w sposób sprzeczny do jego celów i wartości”, a także „niejednoznaczny i niewyczerpujący”, „eliminujący wykonawców, którzy oferują nowe rozwiązania”.

Ponadto w przetargu była mowa o metalowych nóżkach rowerowych, oświetlenia automatycznego led, które świeci się po zatrzymaniu przez co najmniej minutę czy dopuszczenia jedynie koszy montowanych na kierownicy o nośności 15 kg. Wszystko to sprawiło, że Orange zgłosiło sprawę do Krajowej Izby Odwoławczej. Jak podaje Gazeta nie ulega wątpliwościom, że zapisy w przetargu mogły premiować dotychczasowego operatora, spółkę Nextbike.

O konieczności zmianach w przetargu i funkcjonowaniu roweru miejskiego mówił również radny Marcin Pabierowski. Całą jego wypowiedź znajdziesz poniżej:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
18.4 ° C
18.4 °
17.3 °
72 %
1.8kmh
63 %
pon.
18 °
wt.
25 °
śr.
27 °
czw.
25 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE