wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBetlejemskie Światełko Pokoju jest już w ratuszu!

Betlejemskie Światełko Pokoju jest już w ratuszu!

Międzyrzeccy harcerze we wtorek (20.12) pojawili się w Urzędzie Miejskim niosąc światełko symbolizujące radość, miłość i nadzieję. Płomień przywędrował do Międzyrzecza z samego Betlejem!

Betlejemskie Światło Pokoju to akcja prowadzona przed Bożym Narodzeniem przez skautów i harcerzy z całej Europy. Młodzi ludzie dzielą się symbolicznym ogniem zapalonym w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem.

„Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju” wskazuje idea Betlejemskiego Światełka.

Do ratusza światełko pokoju dostarczyli harcerze z 2. Drużyny Harcerskiej „Iskra”. Płomień odebrał od nich burmistrz Remigiusz Lorenz.

To już 32. edycja akcji. W tym roku jej hasło brzmi „Światło dla Ciebie”. Światełko swoją historię zaczyna dosłownie w Betlejem. To tam jest odpalana jedna, malutka świeczka, która następnie w sztafecie przekazywana jest harcerzom z różnych krajów. Polscy skauci otrzymali je od Słowaków.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
3 ° C
3 °
3 °
72 %
3.3kmh
69 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE