czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczCo z dodatkiem węglowym? Pytają mieszkańcy i... muszą czekać

Co z dodatkiem węglowym? Pytają mieszkańcy i… muszą czekać

Do międzyrzeckiego Urzędu Miasta wpływa wiele pytań od mieszkańców dotyczących obiecanego przez rząd dodatku węglowego. Urzędnicy odpowiadają więc: póki co nie ma informacji na temat wniosków.

Dodatek węglowy to trzy tysiące złotych, o które może się ubiegać każdy właściciel gospodarstwa domowego, którego głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne. Kwota ta ma pomóc mieszkańcom w obecnej sytuacji, kiedy to ceny węgla poszybowały w górę nawet ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim. Wtedy też tonę węgla można było kupić za około 1300 zł, teraz ceny te nie są niższe niż 3 tysiące za tonę, a w większości przypadków oscylują w graniach od 3500 zł do 4000.

Aby otrzymać dodatek należy złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie gminy. Same wnioski miały być dostępne od dzisiaj (16.08), ale… na razie nie są jeszcze dostępne. Co prawda sam wzór wniosku został już ujawniony, ale nie można z niego jeszcze oficjalnie korzystać, ponieważ nie został on opublikowany w formie rozporządzenia. A właśnie takiej formy wymagają przepisy prawa.

Urzędnicy podają więc link, pod którym zainteresowani mieszkańcy mogą śledzić postęp prac nad rozporządzeniem: Projekt (rcl.gov.pl)https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12362850

Przypomnijmy: wysoka cena węgla to jedno, ale jest jeszcze drugi, poważny problem. Chodzi mianowicie o to, że węgla… nie ma. Składy opału świecą pustkami i kupienie węgla w tej chwili graniczy z cudem.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
93 %
3.8kmh
100 %
czw.
22 °
pt.
25 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE