niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczJest już nowy chodnik w Kursku

Jest już nowy chodnik w Kursku

Trakt pieszy został oficjalnie oddany do użytku pod koniec ubiegłego tygodnia. Chodnik został wybudowany wzdłuż drogi powiatowej w Kursku, a część kwoty na jego sfinansowanie pokryła gmina Międzyrzecz.

Zakończył się już drugi etap inwestycji związanej z budową chodnika. Trakt ma 137 metrów i oficjalnie można już po nim spacerować.

Pracami budowlanymi zajęła się firma Tomasza Klimczaka, a koszt inwestycji to 85 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z budżetu starostwa, a drugą połowę wyłożyła gmina Międzyrzecz.

– To droga powiatowa, ale gmina postanowiła pomóc starostwu w realizacji tej ważnej dla mieszkańców inwestycji. Przed rokiem wsparliśmy powiat podczas pierwszego etapu budowy chodnika. Pierwszy odcinek ma 252 metry długości i kosztował 143 tysiące złotych, z czego połowę wyłożyła gmina – informuje Agnieszka Śnieg, zastępca burmistrza Międzyrzecza.

Odbiór techniczny odbył się w czwartek (08.09) i oprócz zastępcy burmistrza wzięli w nim udział wykonawca inwestycji oraz Wiesław Melcer, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
17 ° C
17 °
17 °
64 %
2.2kmh
63 %
niedz.
27 °
pon.
28 °
wt.
29 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE