wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKwalifikacja wojskowa w Międzyrzeczu. Kto musi się zgłosić?

Kwalifikacja wojskowa w Międzyrzeczu. Kto musi się zgłosić?

Urzędnicy wyznaczyli już termin przeprowadzenia obowiązkowej kwalifikacji wojskowej na terenie Gminy Międzyrzecz. Odbędzie się ona w dniach od 23. do 30. maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Sprawdź, czy musisz się zgłosić.

Obowiązkowa kwalifikacja wojskowa 2023. Kto musi się zgłosić?

Kwalifikacja wojskowa to nic innego jak badanie, które ma określić zdolność do służby wojskowej, czyli to, czy w przypadku ewentualnego zagrożenia dana osoba może się stawić w szeregach wojska, by walczyć o kraj.

W tym roku na komisję lekarską muszą się zgłosić wszyscy mężczyźni urodzeni w 2004 roku oraz ci urodzeni w latach 1999-2003, którzy nie posiadają jeszcze określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Na badanie wzywane są też kobiety, które w tym roku akademickim koczą naukę na następujących kierunkach: lekarski, lekarsko-dentystyczny, analityka medyczna, farmacja, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria, technik farmaceutyczny i technik weterynarii.

Kwalifikacja wojskowa już trwa. W Międzyrzeczu odbędzie się w maju

Osoby, które muszą się stawić przed komisją lekarską odpowiednio wcześniej otrzymają zawiadomienia. Warto się jednak przygotować, bo termin jest już wyznaczony. Komisja odbędzie się w dniach od 23. do 30. maja.

Zgłosić się należy do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Rokitniańskiej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady deszczu
7.6 ° C
7.6 °
7.6 °
85 %
8.4kmh
100 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
7 °
sob.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE