sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMłodzi radni przystąpili do pracy

Młodzi radni przystąpili do pracy

W piątek (04.11) w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu odbyła się pierwsza (w tym roku szkolnym) sesja Młodzieżowej Rady Miasta. W jej skład wchodzi dwanaścioro uczniów z międzyrzeckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Młodzieżowa Rada Miasta ma być swego rodzaju łącznikiem pomiędzy lokalną młdozieżą, uczniami, a przedstawicielami władz samorządowych. To na barkach tych młodych ludzi spoczywa obowiązek zadbania o potrzeby rówieśników, to oni mają pośredniczyć przy załatwianiu różnego rodzaju spraw, a także mają aktywnie pomagać w rozwoju miasta i gminy.

Dla młodych ludzi to też niesamowita okazja do tego, by poznać jak w praktyce działa samorząd. Poprzez zasiadanie w sesyjnych ławach oswajają się z urzędem i być może ktoś poczuje się tam na tyle dobrze, że w przyszłości będzie reprezentował gminę jako „zawodowy” radny.

Podczas pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta w roku szkolnym 2022/2023 młodzi radni odebrali listy gratulacyjne oraz jednogłośnie wybrali przewodniczącego, jego zastępcę oraz sekretarza. W obradach uczestniczyli także przedstawiciele samorządu, którzy zapewnili, że są do dyspozycji młodzieży i zawsze służą swoją pomocą.  

Na radnych czeka też pierwsze duże wyzwanie. Jak zapowiedział burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz, będą oni reprezentować gminę (jak i cały kraj) na międzynarodowej konferencji organizowanej przez młodych ludzi z berlińskiej dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf, będącej partnerem Międzyrzecza.

W skład Młodzieżowej Rady Miasta w tym roku wchodzą:

 1. Wojciech Góra – przewodniczący
 2. Szymon Zając – wiceprzewodniczący
 3. Inez Perz – sekretarz
 4. Hanna Bujalska
 5. Jagoda Gerech
 6. Erwin Jaruta
 7. Kornel Ksiądz
 8. Cyprian Łunkiewicz
 9. Iga Nowak
 10. Maja Semkło
 11. Maja Witkowska
 12. Michał Wojtal

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
5 ° C
5 °
5 °
88 %
0.9kmh
100 %
sob.
5 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
4 °
śr.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE