środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPies wyrzucony z auta. Czy znajdzie nowy dom?

Pies wyrzucony z auta. Czy znajdzie nowy dom?

Wczoraj, tj. w niedzielę (20.02) w miejscowości Bukowiec ktoś wyrzucił z samochodu niewielkiego pieska. Zwierzę zostało zabezpieczone i teraz czeka na nowy dom.

W przypadku pieska można mówić o ,,szczęściu w nieszczęściu,,. Zwierzę zostało wyrzucone z auta, ale nie zostawiono go na pastwę losu. Świadkiem całej sytuacji była bowiem kobieta, która od razu zabrała i zabezpieczyła psa.

To niewielki czarno-beżowy kundelek. Wystraszony, ale nie agresywny. Teraz czeka na nowych właścicieli, którzy dadzą mu kochający dom. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer: 511 199 924. Każdy kto nie może wziąć pieska do siebie, a chciałby pomóc, może udostępnić post zamieszczony na facebookowym profilu Gminy Międzyrzecz, by dotrzeć do jak największej liczby osób.

Za porzucenie zwierzęcia (podobnie jak za zabicie lub znęcanie się) grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Ustawa o ochronie zwierząt:

Art. 35. 1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
-5 ° C
-5 °
-5 °
67 %
2.9kmh
100 %
śr.
9 °
czw.
15 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE