niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPiknik wojskowy i pokaz sprzętu. Wyjątkowe święto w Międzyrzeczu

Piknik wojskowy i pokaz sprzętu. Wyjątkowe święto w Międzyrzeczu

Już jutro, tj. w czwartek (06.07) 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana będzie świętować 27. Rocznicę jej powstania. Taką okazję trzeba uczcić, dlatego na rynku zaplanowano specjalny piknik. Może do niego dołączyć każdy chętny.

17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana to jedna z największych jednostek wojskowych w Polsce. Jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt służący do realizacji zdań militarnych i reagowania kryzysowego w kraju oraz poza jego granicami.

Teraz żołnierze będą świętować 27-lecie istnienia brygady. Z tej okazji w czwartek zaplanowano ciekawe, wojskowe wydarzenia. Same obchody rozpoczną się już dzisiaj (05.07) wieczornym capstrzykiem, czyli ustalonym sygnałem wykonywanym na trąbce lub na sygnałówce, oznajmującym koniec zajęć dziennych i wzywający do spoczynku i ciszy nocnej lub apelu wieczornego.

Z kolei w czwartek uroczystości zainauguruje msza święta w kościele pw. Św. Wojciecha w Międzyrzeczu. Po niej, na placu przed Urzędem Miasta odbędzie uroczysty apel zakończony defiladą.  Tam też zorganizowany zostanie Piknik Wojskowy, a na nim m.in. żołnierski poczęstunek (obstawiamy, że grochówka!) i pokaz sprzętu wojskowego. To wszystko w godzinach od 10:00 do 14:00 – przyjść może każdy chętny.  


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
19 ° C
19 °
19 °
50 %
5.9kmh
89 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE