piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraTour de Konstytucja zawita dziś do Zielonej Góry

Tour de Konstytucja zawita dziś do Zielonej Góry

Tour de Konstytucja jest kontynuacją obywatelskiej działalności edukacyjno – informacyjnej prowadzonej od dwóch lat przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Obecnie ma ona na celu przybliżanie istoty praworządności i zasad demokracji w świetle nadchodzących wyborów parlamentarnych oraz zaangażowania obywateli do szerokiego w nich udziału.

To już trzecia edycja wydarzenia, które ponownie pojawi się w województwie lubuskim. Celem jest dotarcie do możliwie najszerszej grupy osób posiadających prawo wyborcze, ale nie tylko. Wydarzenie promuje postawy obywatelskie, bez względu na poglądy polityczne, to chęć otrzymania szczegółowych i wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące mechanizmu wyborczego.

Tegoroczną edycję współorganizuje Zielonogórskie Towarzystwo Edukacyjne „Civilitas”. Organizacja ta, to ukierunkowanie i upowszechnianie wiedzy o prawach i wolnościach człowieka ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka, rozwoju demokracji i kształtowania postaw obywatelskich.

Towarzystwo zostało zarejestrowane w marcu 1997 roku z inicjatywy zielonogórskiej grupy absolwentów Helsińskiej Szkoły Praw Człowieka w Warszawie, którzy od kilku lat realizowali projekty edukacyjne o prawach człowieka w Zespole Obrony Praw Dziecka przy Poradni Młodzieżowej w Zielonej Górze.

Wydarzenie odbędzie się dziś o godzinie 17:00 na scenie przed Filharmonią, Plac Powstańców Wielkopolskich, Zielona Góra. Odbędzie się tam panel „Mąż zaufania – kim jest i czy stoi za sukcesem kandydata?”.

Wydarzenie na Facebooku LINK


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
16.7 ° C
16.7 °
16.2 °
70 %
1.9kmh
64 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE