niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczPolicja w Międzyrzeczu powiększa szeregi

Policja w Międzyrzeczu powiększa szeregi

W międzyrzeckiej jednostce policji odbyło się ślubowanie pięciu nowych funkcjonariuszy. Uroczystość miała miejsce w środę (09.03). Zanim jednak mundurowi wyjdą na ulic, by bronić porządku czeka ich jeszcze szereg szkoleń, aby swoją pracę wykonywać jak najlepiej i najsprawniej.

W Polsce wciąż brakuje policjantów, dlatego liczy się każdy kto zdecyduje się wstąpić w szeregi policji. W całym województwie lubuskim trwa nabór do służby, a Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie co miesiąc organizuje zajęcia przygotowujące kandydatów do testu sprawności fizycznej.

Taki test ma za sobą pięć osób, które od teraz zasilą szeregi międzyrzeckiej jednostki. Oprócz testu sprawnościowego musieli też zaliczyć test wiedzy, test psychologiczny, musieli odbyć rozmowę kwalifikacyjną oraz poddać się ocenie komisji lekarskiej. To wszystko ukończyli „na medal”, ale zanim rozpoczną prawdziwą policyjną pracę czekają ich kolejne szkolenia przygotowawcze.

Najpierw każdy z nich przejdzie kilkumiesięczne szkolenie w jednej ze Szkół Policji, potem czeka ich proces adaptacyjny w określonych jednostkach Policji.

– To wystarczy, aby po tych etapach być przygotowanym do służby na ulicy i stawiać czoła największym wyzwaniom. To w wielu momentach sytuacje, kiedy trzeba będzie podać pomocną dłoń potrzebującym nie zważając na siebie. Wiele jeszcze trzeba się nauczyć ale procedura rekrutacyjna już wskazała, że to właśnie te osoby mogą w przyszłości w pełni wykazywać się profesjonalizmem i skutecznością – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Każdy kto chce wstąpić w szeregi policji może szukać informacji na ten temat na oficjlnej stronie: www.policja.gov.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady śniegu
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
94 %
4.3kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
1 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE