sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRowery i lekkoatletyka, czyli sportowe Dni Międzyrzecza

Rowery i lekkoatletyka, czyli sportowe Dni Międzyrzecza

Już na początku września w Międzyrzeczu szykuje się duża miejska impreza. Oprócz takich atrakcji jak koncerty, spektakle czy zabawy dla najmłodszych nie mogło również zabraknąć wydarzeń sportowych. Będą turnieje rowerowe i w lekkiej atletyce.

O sportową część Dni Międzyrzecza zadba Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku. W sobotę, 3 września, na stadionie miejskim odbędzie się Grand Prix Województwa Lubuskiego Amatorów w Lekkoatletyce. To nowy cykl zawodów, w których mogą wziąć udział osoby nieposiadające licencji PZLA i mają ukończone 16 lat.

Będzie można wystartować w czwórboju lekkoatletycznym bądź w sztafecie (lub w jednym i w drugim). W skład czwórboju lekkoatletycznego wchodzą: bieg na 100 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 1000 metrów. W tej rywalizacji wyznaczono podział na sekcję damską i męską. Zawody rozpoczną się o godzinie 14:00.

Udział w zawodach jest bezpłatny, ale konieczne są wcześniejsze zapisy. Można ich dokonać wysyłając maila na adres:  biuro@mthconsulting.pl z tytułem „GP Amatorów – zgłoszenie”, z następującymi danymi: imię i nazwisko, data urodzenia, miasto zamieszkania, telefon kontaktowy. Zapisywać się można do 28 sierpnia. Szczegóły znajdziecie tutaj: Grand Prix Województwa Lubuskiego Amatorów w Lekkiej Atletyce – Międzyrzecz 2022 – MOSiW

To nie koniec sportowych atrakcji, które będą miały miejsce podczas Dni Międzyrzecza. Dzień później, czyli w niedzielę (04.08) o godzinie 13:00 na Boiskach Wielofunkcyjnych „Orlik” rozpocznie się Festiwal Rowerowy. Do godziny 16:00 zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych. Będą na nich czekać „zakręcone rowery”, tor przeszkód i dmuchany zamek. Nieco starsi będą mogli się zabawić w namiocie, w którym będą dostępne alkogoogle, będzie też strefa leżakowa oraz refleksomierz.

Z kolei o godzinie 17:00 rozpocznie się Rowerowe Show. To 45 minutowe przedstawienie, podczas którego będzie można podziwiać m.in. skoki na rowerze przez linę, akrobacje odbywające się dwa metry nad ziemią oraz bicie rekordu w skoku wzwyż na rowerze.

Tutaj również wstęp wolny. Szczegóły dotyczące sportowych imprez znajdziecie na Facebookowym profilu Dni Międzyrzecza z MOSiW – Lekkoatletyczne Grand Prix oraz Festiwal Rowerowy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
9 ° C
9 °
8.2 °
97 %
2.9kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
6 °
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE