piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRusza przebudowa oczyszczalni ścieków pod Międzyrzeczem

Rusza przebudowa oczyszczalni ścieków pod Międzyrzeczem

Rozpoczęły się już prace przygotowawcze związane z przebudową oczyszczalni ścieków. We wtorek (18.01) zamontowano pierwsze kontenery dla pracowników firmy, która zajmie się robotami. To pierwszy krok przed pracami budowlanymi.

Kontenery stanęły w siedzibie Międzyrzeckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we wsi Święty Wojciech koło Międzyrzecza. Sama przebudowa oczyszczalni to największa miejska inwestycja od około 30 la. Za jej modernizację gmina zapłaci około 63 mln zł, z czego prawie 41,5 mln zł to dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
Oczyszczalnia ma zostać przebudowana po to, aby zwiększyć jej wydajność.

– Jej modernizacja ma strategiczne znaczenie dla Międzyrzecza. Po zakończeniu prac będzie można przyłączyć do niej planowane przez nas budynki wielorodzinne oraz zakłady pracy, które powstaną w Międzyrzeckim Parku Przemysłowym Numer Dwa – podkreśla Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

– W trakcie prac budowlanych oczyszczalnia dalej będzie pracować, dlatego mieszkańcy nie powinni się obawiać utrudnień związanych z odbiorem i oczyszczaniem ścieków – przyznaje Bogusław Czop, prezes MPWiK.


Roboty związane z rozbudową oczyszczalni mają potrwać do maja 2023 roku. Pracami zajmuje się firma EkoWodrol z Koszalina.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
23 ° C
24.8 °
23 °
53 %
4.6kmh
99 %
pt.
23 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
26 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE