piątek, 9 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinCo dwie głowy to nie jedna, w tym przypadku to jednak nie...

Co dwie głowy to nie jedna, w tym przypadku to jednak nie zadziałało

Temat nietrzeźwych kierujących jest częstym motywem podejmowanym przez wiele mediów. Mimo ciągłego nagłaśniania tego przestępstwa, nadal zatrzymywanych jest sporo osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pomimo wcześniej spożywanego alkoholu.

W Świebodzinie, 16 stycznia, w godzinach porannych, tuż przed godziną 6:00, patrol interwencyjny został wezwany do awanturujących się osób na terenie miejscowości Świebodzin. Ze wskazania uczestników miało dojść jedynie do nieporozumienia. Uczestnicy interwencji byli pod wpływem alkoholu.

Tuż przed godziną 9:00 świadkowie poinformowali policję, że młoda kobieta, prowadząc pojazd, uderzyła w krawężnik, a po chwili przesiadła się z pasażerem, który pojechał dalej i skręcili na jeden z parkingów. Chwilę później dotarli na miejsce funkcjonariusze. Świadkowie wskazali zarówno pojazd jak i osoby kierujące nim. To byli uczestnicy poprzedniej interwencji. Jak się okazało w trakcie wykonywania czynności, 25-latka miała około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu, a pasażer, który przesiadł się za kierownicę, blisko 1,4 promila w wydychanym powietrzu.

Ponadto kierująca 25-latka nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem. Obojgu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny, obowiązek wpłaty po 5 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Taka sama kara grozi również 26-latce, która dzień później (17 stycznia), kierowała pojazdem, mając również, blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

____________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
pochmurnie
0.8 ° C
0.9 °
0.8 °
91 %
2.2kmh
12 %
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE