poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraKtóre imię najpopularniejsze w 2021 roku?

Które imię najpopularniejsze w 2021 roku?

Urząd Miasta podał listę najczęściej nadawanych imion dla dzieci w 2021 roku. Na pierwszym miejscu wśród dziewczynek jest Pola, a wśród chłopców Jan. Jakie jeszcze imiona wybieraliśmy?

– Imię musi wskazywać na płeć dziecka. Nie może mieć formy zdrobnienia. Ważne, by rodzice z pełną odpowiedzialnością decydowali o jego wyborze. Na zmianę imienia bez podania uzasadnienia opiekunowie mają pół roku. – mówi kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Janecka – Kwiatkowska.

Imię Pola zostało wybrane trzydzieści razy, dalsze miejsca zajmują Julia (28), Oliwia (28), Maja (27), Lena (25) i Hanna (24). Niektórzy rodzice wybrali jednak mniej popularne imiona lub takie, które nawiązują do ich kultury i pochodzenia. Dlatego też zarejestrowano takie imiona jak Noemi, Alisa, Illia, Żasmina czy Malte.

Poza Janem, który był wybierany 31 razy wśród chłopców popularne były Aleksander (29 razy), a potem Leon (27), Ignacy (26), Jakub (25) i Nikodem (25). Tutaj również były imiona rzadziej nadawane takie jak Timur, Timofey, Nico oraz Mykhailo.

– Przed dwoma laty w pierwszej szóstce również znalazł się Jan i Leon. W ich towarzystwie pojawił się również Franciszek – mówi Małgorzata Janecka-Kwiatkowska. Od dekady następuje trend gry wracamy do imion nadawanych naszych dziadkom czy przadziadkom.

Ile dzieci urodziło się ostatecznie w zeszłym roku? USC podaje, że zarejestrowano 1586 dzieci i to o 71 więcej niż rok wcześniej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
5.4 ° C
5.4 °
4.5 °
46 %
5.9kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
6 °
śr.
6 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE