niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczŚcieżka rowerowa do bunkrów. Są pieniądze na projekt

Ścieżka rowerowa do bunkrów. Są pieniądze na projekt

Gmina Międzyrzecz otrzymała dofinansowanie w wysokości 150 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji budowy nowej ścieżki rowerowej, która połączy Międzyrzecz z południowymi granicami gminy. Dzięki temu będzie można szybko i z korzyścią dla środowiska zwiedzać okoliczne zabytki i podziwiać piękne widoki.

Pieniądze na projekt pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, a umowa na ich przekazanie została już podpisana i zgodnie z zapowiedziami urzędników cała dokumentacja dotycząca budowy ścieżki powinna być gotowa do końca tego roku.

Realizacja tej inwestycji będzie możliwa dzięki wcześniejszemu utworzeniu przez gminy Międzyrzecz, Świebodzin i Sulęcin tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Dzięki temu teraz możemy ubiegać się o dodatkowe dotacje na rozmaite inwestycje, których celem jest rozbudowa infrastruktury komunalnej w naszej gminie i polepszenia jakości życia jej mieszkańców – powiedział Remigiusz Lorenz, burmistrz Gminy Międzyrzecz.

Ścieżka rowerowa, o nawierzchni z betonu asfaltowego i szerokości około 3,5 metra, będzie biegła wzdłuż dawnej drogi krajowej nr 3 prowadzącej od Międzyrzecza do południowych granic gminy. To ułatwi dojazd rowerem na przykład do Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie czy też do klasztoru w Paradyżu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
19 ° C
19 °
19 °
50 %
5.9kmh
89 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE