środa, 1 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUmowa podpisana, pieniądze na budowę bieżni oficjalnie przekazane

Umowa podpisana, pieniądze na budowę bieżni oficjalnie przekazane

Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz podpisał w czwartek (12.05) umowę na dofinansowanie budowy bieżni ze sztuczną nawierzchnią oraz toru do skoków w dal. Na ten cel gmina otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego 100 tysięcy złotych.

Oba obiekty powstaną przy Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu i mają być gotowe na jesień. Z bieżni i toru mają korzystać przede wszystkim uczniowie szkoły, ale także między innymi dzieci ze znajdującego się niedaleko przedszkola.

Koszt inwestycji to około 240 tysięcy złotych. 140 tysięcy to środki własne gminy, a 100 tysięcy to wspomniane wcześniej dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

– Urząd Marszałkowski przychylił się do naszego wniosku i przyznał gminie 100 tys. zł w ramach programu rozwoju lubuskiej bazy sportowej. Ukoronowaniem naszych starań jest umowa, którą podpisałem z wicemarszałkiem Łukaszem Poryckim – powiedział burmistrz Remigiusz Lorenz.

Przypomnijmy: wcześniej podobna bieżnia powstała przy Szkole Podstawowej nr 6. Obie inwestycje wpisują się w program rozbudowy gminnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
2.9 ° C
2.9 °
2.9 °
74 %
7.9kmh
100 %
śr.
4 °
czw.
5 °
pt.
6 °
sob.
4 °
niedz.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE