piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczUmowa podpisana, pieniądze na budowę bieżni oficjalnie przekazane

Umowa podpisana, pieniądze na budowę bieżni oficjalnie przekazane

Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz podpisał w czwartek (12.05) umowę na dofinansowanie budowy bieżni ze sztuczną nawierzchnią oraz toru do skoków w dal. Na ten cel gmina otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego 100 tysięcy złotych.

Oba obiekty powstaną przy Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu i mają być gotowe na jesień. Z bieżni i toru mają korzystać przede wszystkim uczniowie szkoły, ale także między innymi dzieci ze znajdującego się niedaleko przedszkola.

Koszt inwestycji to około 240 tysięcy złotych. 140 tysięcy to środki własne gminy, a 100 tysięcy to wspomniane wcześniej dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

– Urząd Marszałkowski przychylił się do naszego wniosku i przyznał gminie 100 tys. zł w ramach programu rozwoju lubuskiej bazy sportowej. Ukoronowaniem naszych starań jest umowa, którą podpisałem z wicemarszałkiem Łukaszem Poryckim – powiedział burmistrz Remigiusz Lorenz.

Przypomnijmy: wcześniej podobna bieżnia powstała przy Szkole Podstawowej nr 6. Obie inwestycje wpisują się w program rozbudowy gminnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
26 ° C
26 °
25.9 °
60 %
4.4kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE