sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczW Wysokiej, Kalsku i Kuźniku wybrano sołtysów

W Wysokiej, Kalsku i Kuźniku wybrano sołtysów

Mieszkańcy trzech kolejnych wsi leżących w gminie Międzyrzecz wybrały już swoich przedstawicieli. Zarówno Wysoka, Kalsko jak i Kuźnik mają nowych sołtysów oraz rady sołeckie.

Wysoka to niewielka wieś licząca około 130 mieszkańców. Tutaj obowiązki sołtysa przez następną kadencje będzie ponownie pełnił dotychczasowy sołtys Paweł Tarkowski. Był to też jedyny kandydat na to stanowisko. W obowiązkach będzie go wspierać rada sołecka, w skład której weszli: Marek Zieleniewski, Danuta Tarkowska i Małgorzata Bielecka.

Wysoka / Gmina Międzyrzecz Facebook.com

Podobnie sytuacja wyglądała we wsi Kalsko, nieco większej od Wysokiej, bo zamieszkiwanej przez nieco ponad 400 osób. Tutaj również mieszkańcy wybrali na kolejną kadencję sołtysa, który do tej pory piastował to stanowisko. To oznacza, że przez następne cztery lata wsią będzie zarządzał Mariusz Sieratowski przy pomocy pięcioosobowej rady sołeckiej, która złożona została z następujących osób: Marioli Antczak, Honoraty Jankowskiej-Prusinowskiej, Sylwii Żmijewskiej, Artura Łuczaka i Jadwigi Szulc.

W największej z tych trzech wsi, czyli w Kuźniku (zamieszkiwanym przez około 600 osób) również bez zmian. Tutaj także na urząd wybrano dotychczasowego sołtysa, czyli Irenę Klepczarek, która pełni tą funkcję już od 10 lat. Tym razem jednak nie była to jedyna kandydatka, oprócz Ireny Klepczarek sołtysem chciały zostać jeszcze dwie inne osoby, ale większość głosujących opowiedziała się za obecnym sołtysem.

W lutym zorganizujemy w ratuszu spotkanie, podczas którego sołtysi i rady sołeckie z całej gminy będą mogli zapoznać się ze swoimi zadaniami i obowiązkami. Mogą oczywiście liczyć na pomoc z mojej strony i pracowników urzędu miejskiego – powiedział Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Przypomnijmy: do tej pory swoich sołtysów wybrali już mieszkańcy Kuligowa, Kurska, Świętego Wojciecha, Piesków, a teraz także Wysokiej, Kalska i Kuźnika.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
16 ° C
18.7 °
16 °
63 %
5.7kmh
100 %
sob.
18 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE