piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.180 mln złotych na nowe tramwaje

180 mln złotych na nowe tramwaje

Do Gorzowa trafi 180 milionów złotych, które przeznaczone zostaną na zakup dziesięciu nowych tramwajów, rozbudowę linii tramwajowych i przebudowę kolejnych elementów trakcji. Środki pochodzą z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027.

To już pewne! Stare tramwaje jeżdżące po ulicach Gorzowa zostaną zastąpione całkiem nowymi. Łącznie wymienionych zostanie dziesięć pojazdów. Jest to możliwe dzięki finansowemu wsparciu, które oficjalnie zostało przyznane miastu.

To dla Gorzowa bardzo dobry dzień i bardzo dobra informacja. Po bardzo trudnych i długich staraniach o wsparcie finansowe dla gorzowskiej komunikacji miejskiej mamy to; 180 mln złotych na zakup tramwajów, które przyjadą do Gorzowa i uzupełnią naszą flotę. Wymienimy stare tramwaje, które jeszcze jeżdżą na nowoczesny tabor. To symboliczny koniec ery Helmutów – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Początkowo kwota dla miasta miała być niższa i miała wynosić 157 tysięcy złotych. Negocjacje przebiegły jednak na tyle pomyślnie, że została zwiększona do 180 tysięcy. Jak podkreśla prezydent Gorzowa: duża w tym zasługa europoseł Elżbiety Rafalskiej i wojewody Władysława Dajczaka.

– Pierwotna kwota została zwiększona, te starania, które podejmowało Miasto i równocześnie sprawność działania Ministerstwa oraz działania pana wojewody, nasze wszystkie wysiłki zostały zwieńczone zwiększeniem tej kwoty ze 157 mln do 180 mln zł. W czasach kryzysu, w nowy rok wchodzimy z nowymi informacjami, z nowymi wieściami, oczywiście mówimy o transporcie niskoemisyjnym albo zeroemisyjnym, do tego w Unii Europejskiej przykłada się olbrzymią wagę i to samo jest w projektach krajowych, a także tych gorzowskich – przyznała europoseł Elżbieta Rafalska.

Pieniądze powędrują na zakup nowych tramwajów, przebudowę kolejnych elementów trakcji i rozbudowę linii tramwajowych. Do końca czerwca 2024 roku miasto musi złożyć wniosek o dofinansowanie w zakresie wykorzystania tych środków.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
27.7 ° C
27.7 °
27.7 °
43 %
0.9kmh
70 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE