czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Warsztaty kreatywne, zabawy i spektakle. Kulturalne ferie w mieście!

Warsztaty kreatywne, zabawy i spektakle. Kulturalne ferie w mieście!

Jak co roku miasto przygotowało szereg ciekawych zajęć dla najmłodszych, z których będą mogli skorzystać podczas zimowej przerwy. Oprócz atrakcji sportowych zaplanowano również wydarzenia kulturalne. Sprawdźcie, co się będzie działo!

W województwie lubuskim ferie rozpoczną się już za tydzień. 30. stycznia dzieci i młodzież nie pójdą do szkół i będą mogły korzystać z zimowej, dwutygodniowej laby. Żeby nie spędzać tego czasu przed komputerem lub telewizorem można skorzystać z ciekawych zajęć, które przygotowały gorzowskie instytucje.

  1. Teatr im. Juliusza Osterwy

W czasie ferii teatr zaprasza dzieci na dwa spektakle:

* Tajemniczy Turban (grany 1, 2, i 3. lutego o godzinie 10:00 oraz 4. lutego o godzinie 16:00)

* Piękna i Bestia (grana 5. Lutego o godz. 16:00 i 7, 8, i 9. lutego o godz. 10:00)

To nie koniec, bo dla dzieci przygotowano też warsztaty pod nazwą Teatralne ABC. Podczas spotkania z pedagogiem teatralnym dzieci będą się mogły dowiedzieć co i kto skrywa się za kulisami, co się dzieje za sceną chwilę przed rozpoczęciem spektaklu, jak zbudowana jest scena i bez kogo spektakl nie może się odbyć. Zajęcia przeznaczone są dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Mogą się na nie zgłaszać grupy zorganizowane (min. 10 osobowe). Aby zarezerwować termin (do wyboru 1. Lub 2. lutego godzina 11:00) należy dzwonić pod numer: 95 728 99 49.

  • Klub Kultury MCK „Jedyna” (ul. Chrobrego 9)

W pierwszym tygodniu ferii (tj. 30.01-3.02) zaplanowano zajęcia profilaktyczno-wychowawcze pod nazwą „Zima w mieście 2023”. Zaplanowano gry i zabawy terenowe, sportowo-rekreacyjne, warsztaty plastyczne i muzyczne, planszówki, a nawet bal karnawałowy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z klas I-VI ze Śródmieścia. Wstęp wolny, jednak konieczne są wcześniejsze zapisy: 601 956 618.

  • Klub Kultury MCK Zodiak (Słoneczna 62a)

Tutaj zajęcia odbywać się będą w drugim tygodniu ferii (6-10.02) i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. W programie warsztaty plastyczne, muzyczne i muzealne, wyjście do kina, Muzeum i na Słowiankę. W ramach zajęć odbędzie się też wycieczka do SOWA Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Witnicy. Zapisy i informacje pod numerem 785 187 282. Wstęp wolny.

  • Muzeum Lubuskie „Ferie w Domu Muz”

Muzeum Lubuskie zaprasza dzieci na ośmiogodzinne półkolonie, które odbędą się w Zespole Willowo-Ogrodowym przy ul. Warszawskiej. Półkolonie podzielono na dwa turnusy, jeden w pierwszym, drugi w drugim tygodniu ferii.

Zaplanowano granie w dawne gry, tworzenie karnawałowych masek i zimowych witraży, a także karnawałowy bal. Uczestnicy będą mogli poznać historię zabytkowych zwierciadeł, zwiedzić tajemnicze zakątki muzeum, a także odnaleźć w ogrodzie ukryte skarby.

Muzeum przygotowało też ofertę dla grup zorganizowanych. Więcej szczegółów odnośnie zajęć i zapisów możecie znaleźć na stronie  https://muzeumlubuskie.pl/ferie-w-domu-muz-2023-2/

  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie

Jak co roku wszystkie gorzowskie filie biblioteczne zapraszają dzieci do wspólnej zabawy. Będą zajęcia literackie, plastyczne, muzyczne oraz czytanie książek. Zaplanowano też warsztaty edukacyjne na temat ochrony środowiska, a także gry i zabawy ruchowe. Więcej szczegółów dotyczących harmonogramu feryjnych zajęć w poszczególnych filiach znajdziecie tutaj: luty-2023.pdf (gorzow.pl) . Wstęp wolny.

  • Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka

Słowianka zaprasza na półkolonie przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które będą się odbywać w pierwszym i w drugim tygodniu ferii (dwa osobne turnusy) w godzinach od 9:00-15:00.

Zaplanowano naukę lub doskonalenie jazdy na łyżwach, gry, zabawy i animacje na basenie rekreacyjnym, eko warsztaty, zabawy na kręgielni, itp.

Zajęcia są płatne, zapisy pod numerem: 95 7338 501 lub 95 7338 509.

  • Pole Golfowe Zawarcie

Zaprasza na bezpłatną naukę i doskonalenie gry w golfa oraz gry i zabawy golfowe. Naukę zaplanowano w dni powszednie w następujących godzinach: 10:00-11:15, 11:30-12:45, 13:00-14:15.

  • Ośrodek Sportu i Rekreacji

Gry, zabawy i różnego rodzaju turnieje. Więcej informacji znajdziecie tutaj: Gry, zabawy i turnieje, czyli ferie na sportowo! | Wiadomości Lubuskie (wlubuskie.pl)


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
32 %
2.4kmh
16 %
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE