niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczWezwała pogotowie, bo… zerwała z narzeczonym! Alarm postawił służby na nogi

Wezwała pogotowie, bo… zerwała z narzeczonym! Alarm postawił służby na nogi

To wezwanie brzmiało poważnie. Gdy na numer alarmowy 112 zadzwoniła kobieta skarżąca się na silny ból w klatce piersiowej, a następnie rozłączyła się przestała odbierać telefony dyżurny natychmiast wysłał do niej karetkę oraz policjantów. Jak się okazało to był fałszywy alarm, za który kobieta teraz słono zapłaci.

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jak przypominają policjanci: wezwanie odpowiednich służb może nastąpić wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Do takich na pewno nie należała sytuacja kobiety z Międzyrzecza, która skarżąc się na ból serca zadzwoniła na numer alarmowy 112.

Niestety po poinformowaniu dyspozytora numeru alarmowego o swoich dolegliwościach kobieta rozłączyła się i nie odbierała już telefonu. Na miejsce interwencji niezwłocznie zadysponowano zespół ratownictwa medycznego oraz międzyrzeckich policjantów w celu udzielenia pomocy poszkodowanej kobiecie – relacjonuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Jak się okazało na miejscu, kobieta nie wymagała żadnej specjalistycznej pomocy. Dlaczego więc zadzwoniła na numer alarmowy? Jak tłumaczyła… rozstała się z narzeczonym i zaczęło ją boleć serce.

– Takie działanie zabiera czas i zasoby służb, które powinny być skierowane do sytuacji rzeczywistych zagrożeń i potrzeb osób potrzebujących natychmiastowej pomocy – dodaje Mateusz Maksimczyk.

Za bezpodstawne wezwanie służb kobieta została ukarana mandatem.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
19 ° C
19 °
19 °
50 %
5.9kmh
89 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE