czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraKonkretne działania w sprawie pożaru w Przylepie

Konkretne działania w sprawie pożaru w Przylepie

Urząd Marszałkowski przedstawia konkretne działania, jakie podejmuje w sprawie pożaru w Przylepie. Dzisiaj podjęto decyzję o przeznaczeniu 900 tys. zł na sfinansowanie pilnych działań. Sprawdzamy jakich?

Na sprzęt i badania strażaków ochotników Zarząd Województwa przekaże 750 tys. zł. Z kolei 150 tys. zł przeznaczono na zlecenie badań gleby i wody, które zostaną przeprowadzone przez niezależne laboratorium. Marszałkini Elżbieta Anna Polak przeprowadziła również pierwsze spotkania z badaczami oraz ekspertami z zakresu toksykologii. Wnioski są następujące.

  • pilna potrzeba powołania konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie toksykologii, którego nie powołał wojewoda lubuski w naszym regionie od dwóch lat;
  • natychmiastowe zabezpieczenie i ogrodzenie terenu pogorzeliska;
  • zlecenie i wykonanie badań gleby i wody w specjalistycznym, niezależnym laboratorium;
  • ciągłe monitorowanie stanu skażenia środowiska;
  • opracowanie programu profilaktyki zdrowia dla osób z obszaru zagrożonego oraz dla strażaków, którzy brali udział w akcji gaszenia pożaru.

Strażacy również mogą już zgłaszać się do Lubuskiego Specjalistycznego Szpitala Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu. Dla pacjentów uruchomiono specjalny nr telefonu: 788 417 255 w godz. 8.00 – 14.00 od pn. do pt.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
13.9 ° C
13.9 °
12.9 °
98 %
2.2kmh
49 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE