niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczZadbaj o siebie i zapisz się na badanie piersi

Zadbaj o siebie i zapisz się na badanie piersi

Wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Najpierw jednak konieczne są zapisy, których można dokonywać do 23. września.

Wszystko w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Badania będą przeprowadzane w mammobusie, który pojawi się na terenie Szpitala dla Nerwowo i Psychiczne Chorych w Międzyrzeczu. Są one skierowane do pań między 50. a 69. rokiem życia, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej. Do programu mogą się zgłosić również te kobiety, które w ubiegłym roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania po upływie roku.

Aby skorzystać z oferty należy się wcześniej zapisać. Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer: 95 742 87 27 lub osobiście w budynku administracji przy ul. Poznańskiej 109/40b, pokój nr 15. Jest na to czas do 23. września. O dokładnych terminach przyjazdu mammobusu szpital poinformuje po otrzymaniu zgłoszeń.

Badanie mammograficzne polega na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Dzięki temu można wykryć guzy na piersiach o wielkości nawet 3 mm co pozwala na szybkie podjęcie leczenie w przypadku nowotworu. Według ekspertów w aż 45% przypadków w badaniu mammograficznym można ujawnić guza zanim stanie się on wyczuwalny.

Specjaliści zalecają, aby panie, które chcą się poddać badaniu były w pierwszej fazie cyklu, ponieważ wtedy obrzęk piersi jest mniejszy. Bezpośrednio przed badaniem nie zaleca się stosowania kosmetyków i dezodorantów z talkiem, który może imitować mikrozwapnienia. Najlepiej ubrać się też w dwuczęściowy kostium tak, by góra była łatwa do zdjęcia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
22 ° C
22.6 °
22 °
56 %
4.2kmh
90 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE