niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNajnowsza prognoza parlamentarna dla województwa lubuskiego

Najnowsza prognoza parlamentarna dla województwa lubuskiego

Znany analityk wyborczy Daniel Pers opublikował nową prognozę parlamentarną dla województwa lubuskiego. Widać trend spadkowy dla partii rządzącej w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość traci najwięcej.

W porównaniu z poprzednim badaniem, na czele umocniła się Koalicja Obywatelska. Na największą partię opozycyjną chce obecnie głosować ponad 36% Lubuszan. Kolejne miejsce z prawie 4% spadkiem Prawo i Sprawiedliwość. Delikatny wzrost zalicza również Polska 2050. Tracą Lewica oraz Konfederacja, a niewiele zyskuje PSL.

Koalicja Obywatelska – 36.13% – 5 mandatów
Prawo i Sprawiedliwość – 21.94% – 3 mandaty
Polska 2050 – 17.13% – 2 mandaty
Lewica – 10.52% – 1 mandat
Konfederacja – 6.61% – 1 mandat
Polskie Stronnictwo Ludowe – 4.67% – 0 mandatów

Spadki PiS, mają najsilniejszy wektor w okręgach o sentymencie bardziej liberalnym i przyśpieszają w związku z szalejącą inflacją oraz wrażeniem bezładu w rządzie. Moim zdaniem PiS czeka pękniecie balona o skali podobnej do Platformy w maju 2015. To dopiero początek spadków – mówi w rozmowie z nami analityk Daniel Pers, który przygotował prognozę – Co do Lubuskiego – przypominam, że mamy tam taki komitet jak Polska 2050 – i on łapie zarówno spadające gruszki po pisie, jak i przygniata PSL do bandy – dodaje.

Daniel Pers swoją prognozę buduje na podstawie najnowszych sondaży. Jego prognozy sprawdzają się częściej niż sondaże konkretnych pracowni badawczych. To on wykonał najlepszy pomiar przy wyborach na prezydenta Rzeszowa. Pers obok Patryk Ciury (kiedyś Patrick Dollart) i Marcina Palade jest najczęściej cytowanym analitykiem w serwisie Twitter.

Poprzednia prognoza opublikowana została 18 marca


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE