piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczZadbaj o siebie i zbadaj piersi. Ruszyła rejestracja

Zadbaj o siebie i zbadaj piersi. Ruszyła rejestracja

W Międzyrzeczu wystartowały zapisy na bezpłatne badanie mammograficzne, z którego mogą skorzystać panie urodzone w latach 1954-1973. Rejestracja prowadzona jest telefoniczne od poniedziałku do piątku.

Nie od dzisiaj wiadomo, że profilaktyka to jedno z ważniejszych działań w kwestii troski o własne zdrowie. Aby uchronić się przed rakiem piersi lub w porę wykryć zmiany nowotworowe i podjąć skuteczne leczenie należy się regularnie badać.

W tym celu wskazane jest przeprowadzanie badań mammograficznych, polegających na wykonaniu dwóch zdjęć rentgenowskich każdej piersi. Dzięki temu można wykryć guzy na piersiach o wielkości nawet 3 mm co pozwala na szybkie podjęcie leczenie w przypadku nowotworu. Według ekspertów w aż 45% przypadków w badaniu mammograficznym można ujawnić guza zanim stanie się on wyczuwalny.

Panie urodzone w latach 1954-1973 mogą wykonać takie badanie bezpłatnie, na koszt NFZ. Wystarczy się jedynie zapisać. Można to zrobić telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 pod numerem telefonu: (68) 41 41 411. Rejestracja prowadzona jest również online za pośrednictwem strony www.diagnostyk.pl.

Specjaliści zalecają, aby panie, które chcą się poddać badaniu były w pierwszej fazie cyklu, ponieważ wtedy obrzęk piersi jest mniejszy. Bezpośrednio przed badaniem nie zaleca się stosowania kosmetyków i dezodorantów z talkiem, który może imitować mikrozwapnienia. Najlepiej ubrać się też w dwuczęściowy kostium tak, by góra była łatwa do zdjęcia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
67 %
1.9kmh
49 %
pt.
29 °
sob.
21 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE