czwartek, 23 marca, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraRocznica napaści Rosji na Ukrainę - Pokażmy solidarność

Rocznica napaści Rosji na Ukrainę – Pokażmy solidarność

Komitet Obrony Demokracji organizuje uroczystości upamiętniające zbrodniczą napaść Rosji na Ukrainę. 24 lutego pierwsze wydarzenia rozpoczną się… o 4.00 nad ranem. To właśnie wtedy rok temu na ukraińskie miasta spadły pierwsze bomby.

Spotykamy się 24 lutego (piątek) o godz. 4:00 w Zielonej Górze na pl. Bohaterów, gdzie również rozpalimy ognisko, wysyłając w ten sposób „płomień solidarności” do ukraińskich chłopaków walczących w okopach – czytamy na stronie wydarzenia.

Ogień będzie się palił od godz. 4:00 – kiedy to spadły na Ukrainę pierwsze rakiety – do godz. 6:32 – kiedy nastąpi świt. Organizatorzy liczą na proste gesty wsparcia i solidarności.

Kolejne spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 – Wojna w Ukrainie trwa już rok. Niewyobrażalnie długi rok, pełen bólu i krzywd. Współodczuwamy go każdego dnia, nie chcemy i nie umiemy o nim zapomnieć. Czujemy ból i cierpienie bohaterów walczących o wolność swojej ojczyzny, ale też ich rodzin, dzieci i kobiet, które zmuszone są uciekać z własnych domów i szukać schronienia w nowej, obcej im rzeczywistości. Chcąc upamiętnić ofiary tej bezsensownej, okrutnej agresji, a także nie pozwolić odwracać światu oczu od tego, co się dzieje, postanowiliśmy zorganizować manifestację – piszą organizatorzy.

Rocznica odbędzie się 24 lutego (piątek) przed Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze. Wydarzenie pod patronatem honorowym marszałek Lubuskiej Elżbiety Anny Polak.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
11.7 ° C
12.3 °
11.7 °
40 %
2.9kmh
100 %
czw.
13 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
11 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE