niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczZmiany w ruchu przy cmentarzu i wzmożone patrole policyjne

Zmiany w ruchu przy cmentarzu i wzmożone patrole policyjne

Jak co roku, w związku z dniem Wszystkich Świętych w okolicach cmentarzy wprowadzone są zmiany w organizacji ruchu, dlatego kierowcy powinni bardzo uważnie patrzeć na znaki. Na lubuskich drogach jest też więcej policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem.

Nowe zasady ruchu obowiązują już w okolicach Cmentarza Komunalnego w Międzyrzeczu. Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 137 ustawiono znaki informujące o zjazdach na wyznaczone parkingi. Te parkingi zostały zlokalizowane na pobliskim polu. Z kolei jeśli chodzi o parking znajdujący się na szczycie wzniesienia to jest on całkowicie niedostępny dla samochodów osobowych i wjazd tam mają jedynie autobusy.

Nie można się też zatrzymywać wzdłuż drogi W137. Te wszystkie zmiany będą obowiązywać do środy, 2. listopada.

Na drogach można też spotkać więcej patroli policyjnych, które przystąpiły do akcji „Wszystkich Świętych”. Policjanci zaznaczają, że każdy wyruszający w drogę kierowca powinien się stosować do kilku zasad. Przede wszystkim, obowiązuje kategoryczny zakaz wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu. Po drugie: należy się stosować do ograniczeń prędkości, a w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu ściągnąć nogę z gazu. Nadmierna prędkość to cały czas główna przyczyna wypadków. Po trzecie: kierowcy powinni uważnie patrzeć na znaki, zwłaszcza, że w okresie świąt wprowadzono wiele zmian w organizacji ruchu. Jazda na pamięć nie byłaby więc dobrym pomysłem. Warto też zadbać o wyznaczenie alternatywnej trasy, gdyby ta, z której korzysta się zazwyczaj była wyłączona z ruchu. Równie ważnym aspektem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, bo to kwestia, którą mundurowi również będą kontrolować.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
pochmurnie
11.7 ° C
11.7 °
11.7 °
86 %
3.3kmh
14 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE