wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinJak dojechać na cmentarz? Patrzcie na znaki!

Jak dojechać na cmentarz? Patrzcie na znaki!

Jak co roku, w związku z dniem Wszystkich Świętych, w okolicach cmentarzy wprowadzone są zmiany w organizacji ruchu, dlatego kierowcy powinni bardzo uważnie patrzeć na znaki. Na lubuskich drogach jest też więcej policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem.

Nowe zasady ruchu będą obowiązywać już we wtorek, 1 listopada, w rejonie cmentarza w Świebodzinie. Na ulicy Łęgowskiej od skrzyżowania z ulicą Zachodnią, od strony centrum miasta przy przychodni po prawej stronie drogi aż do głównej bramy cmentarza, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania i postoju.

Ulica Łęgowska od skrzyżowania z ulicą Zachodnią (przy przychodni) aż do skrzyżowania z ulicą Na Skarpie będzie drogą jednokierunkową. Od strony trasy krajowej 92 przy stacji kontroli pojazdów ustawiony będzie znak zakazu wjazdu. Ulica Na skarpie tego dnia ponownie będzie drogą dwukierunkową.

Ulica Strzelecka po całej lewej stronie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i postoju.

O bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców będą dbali policjanci przy wsparciu strażników miejskich.

Jak co roku wystartowały ogólnopolskie działania pod nazwą „Wszystkich Świętych”. To oznacza, że na drogach można spotkać więcej funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców.

– Niemal 250 policjantów ruchu drogowego, wspomaganych funkcjonariuszami innych pionów i służb, zadba o właściwe przemieszanie się po naszych drogach. Kulturalni i rozsądni kierowcy nie mają się czego obawiać. Policjant będzie partnerem w bezpiecznym dotarciu do celu. Za to piraci drogowi, charakteryzujący się szaleńczą jazdą z pewnością nie mogą liczyć na taryfę ulgową – przyznaje Marcin Maludy., Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

Policjanci zaznaczają, że każdy wyruszający w drogę kierowca powinien się stosować do kilku zasad. Przede wszystkim, obowiązuje kategoryczny zakaz wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu. Po drugie: należy się stosować do ograniczeń prędkości, a w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu ściągnąć nogę z gazu. Nadmierna prędkość to cały czas główna przyczyna wypadków. Po trzecie: kierowcy powinni uważnie patrzeć na znaki, zwłaszcza, że w okresie świąt wprowadzono wiele zmian w organizacji ruchu. Jazda na pamięć nie byłaby więc dobrym pomysłem. Warto też zadbać o wyznaczenie alternatywnej trasy, gdyby ta, z której korzysta się zazwyczaj była wyłączona z ruchu. Równie ważnym aspektem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, bo to kwestia, którą mundurowi również będą kontrolować.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie umiarkowane
4.2 ° C
4.2 °
4.2 °
80 %
3kmh
55 %
wt.
6 °
śr.
8 °
czw.
6 °
pt.
8 °
sob.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE