wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Wybrano wykonawcę! Internat i poradnia coraz bliżej

Wybrano wykonawcę! Internat i poradnia coraz bliżej

Miasto dołożyło brakujące pieniądze i rozstrzygnęło przetarg na budowę internatu, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Centrum Doradztwa Zawodowego przy Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie. Pracami zajmie się firma GOTECH.

GOTECH to jedyny wykonawca, który złożył swoją ofertę w ogłoszonym przez miasto przetargu. Mimo, że oferta ta znacznie przewyższała zaplanowaną na ten cel kwotę, to gorzowscy radni zdecydowali o dołożeniu brakujących 11 milionów złotych i przetarg udało się rozstrzygnąć. Jeszcze w listopadzie ma zostać podpisana umowa z firmą, a później mogą się rozpoczynać prace.

Przypomnijmy: chodzi o przebudowę budynku poszpitalnego znajdującego się przy ulicy Warszawskiej. W całości zostanie on zagospodarowany na potrzeby internatu. Oprócz pokojów będzie tam sala restauracyjna na około 50 osób z zapleczem kuchennym oraz niewielka recepcja.

Główne wejście do budynku zostanie zlokalizowane od strony południowej poprzez istniejące schody zewnętrzne. Wejście od strony ul. Warszawskiej zostanie zamknięte i nie będzie użytkowane – informuje Daria Adamczewska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Wykonawca będzie musiał rozebrać część ścian, wymienić okna i wzmocnić lub wymienić stropy. Prace obejmą także piwnice, gdzie obniżona zostanie posadzka, a w razie potrzeby wzmocniona zostanie konstrukcja fundamentów. Wybudowane zostaną też nowe schody, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Wzmocniona zostanie konstrukcja dachu wraz z wymianą pokrycia dachu, a elewacja poddana będzie renowacji. W środku budynku zaplanowano także prace wykończeniowe i częściowe wyposażenie pomieszczeń – dodaje Daria Adamczewska.

Całkowity koszt prac to ponad 42 miliony złotych, z czego prawie 29 milionów to dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.2kmh
94 %
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE