wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Więcej patroli na lubuskich drogach. Trwa akcja „Wszystkich Świętych”

Więcej patroli na lubuskich drogach. Trwa akcja „Wszystkich Świętych”

W związku z Dniem Wszystkich Świętych wprowadzone zostały wzmożone kontrole policyjne. Mundurowi sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących i stosowanie się do przepisów. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Jak co roku wystartowały ogólnopolskie działania pod nazwą „Wszystkich Świętych”. To oznacza, że na drogach można spotkać więcej funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców.

Niemal 250 policjantów ruchu drogowego, wspomaganych funkcjonariuszami innych pionów i służb, zadba o właściwe przemieszanie się po naszych drogach. Kulturalni i rozsądni kierowcy nie mają się czego obawiać. Policjant będzie partnerem w bezpiecznym dotarciu do celu. Za to piraci drogowi, charakteryzujący się szaleńczą jazdą z pewnością nie mogą liczyć na taryfę ulgową – przyznaje Marcin Maludy., Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie.

Policjanci zaznaczają, że każdy wyruszający w drogę kierowca powinien się stosować do kilku zasad. Przede wszystkim, obowiązuje kategoryczny zakaz wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu. Po drugie: należy się stosować do ograniczeń prędkości, a w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu ściągnąć nogę z gazu. Nadmierna prędkość to cały czas główna przyczyna wypadków. Po trzecie: kierowcy powinni uważnie patrzeć na znaki, zwłaszcza, że w okresie świąt wprowadzono wiele zmian w organizacji ruchu. Jazda na pamięć nie byłaby więc dobrym pomysłem. Warto też zadbać o wyznaczenie alternatywnej trasy, gdyby ta, z której korzysta się zazwyczaj była wyłączona z ruchu. Równie ważnym aspektem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, bo to kwestia, którą mundurowi również będą kontrolować.

Czytaj też:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.2kmh
94 %
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE