niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczŻonkile od harcerzy na znak pamięci

Żonkile od harcerzy na znak pamięci

Biblioteka Publiczna w Międzyrzeczy przyłączyła się do #AkcjaŻonkile, upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. To oznacza, że za tydzień, dokładnie 19. kwietnia, na ulicach miasta pojawią się uczniowie i harcerze, którzy będą rozdawać papierowe -żonkile. Każdy może je przypiąć i pokazać gest solidarności!

#AkcjaŻonkile – powstanie w getcie warszawskim

To będzie już 11. edycja akcji, która ma na celu uczcić pamięć o walczących oraz cywilach, którzy stracili życie w trakcie powstania w getcie warszawskim.

Powstanie wybuchło 19. kwietnia 1943 roku i trwało do 16. maja. Jak podkreślają historycy” było to jedno z największych bojowych wystąpień Żydów w trakcie II Wojny Światowej.

Przypnij żonkila i upamiętnij poległych

Aby okazać solidarność i pamięć 19 kwietnia każdy chętny będzie mógł przypiąć sobie pinezkę w kształcie żonkila. Będą one rozdawane mieszkańcom Międzyrzecza przez harcerzy oraz międzyrzeckich uczniów.

Żonkila będzie można otrzymać w bibliotece przy osiedle Centrum 8. Pinezki są bezpłatne!

W tym roku organizatorzy akcji planują rozdać 450 tysięcy papierowych żonkili co ma symbolizować liczbę Żydów zamkniętych w getcie warszawskim podczas jego największego przeludnienia.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
22 ° C
22.6 °
22 °
56 %
4.2kmh
90 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
29 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE