sobota, 25 marca, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólBędzie obwodnica - jest montaż finansowy

Będzie obwodnica – jest montaż finansowy

Na dzisiejszej konferencji prasowej, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, potwierdziła, że udało się stworzyć montaż finansowy dla obwodnicy Nowej Soli. Całość zadania to ponad 46 mln zł.

– W tym przypadku montaż finansowy wygląda następująco: koszt całkowity to 46,1 mln zł, w ramach rządowego programu projekt uzyskał dofinansowanie na poziomie 50 proc., co daje kwotę 23 mln zł, prezydent Nowej Soli złożył deklarację współfinansowania zadania kwotą 8 mln zł. Warto podkreślić, że miasto już wcześniej partycypowało w przygotowaniu dokumentacji i zakupie gruntów pod inwestycję. Wkład własny województwa do tego zadania to 15 mln zł – poinformowała marszałek Elżbieta Anna Polak.

To etap trzeci obwodnicy, kontynuacja dwóch zrealizowanych wcześniej etapów. Rozwiąże on problemy komunikacyjne Nowej Soli. Ruch zostanie wyprowadzony poza miasto mówił Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji. Zorganizowanie całego montażu nie było proste, gdyż Urząd Marszałkowski liczył na większe środki z rządowego programu budowy obwodnic. Nad całością czuwał również radny wojewódzki Grzegorz Potęga.

– Z całą pewnością cieszy fakt, że III etap budowy obwodnicy będzie realizowany. Rozmowy z Zarządem Województwa nie były łatwe, bo trzeba było znaleźć ponad 15 mln zł. Udało się jednak dojść do kompromisu i zrealizować to zadanie przy zasadniczo niskim dofinansowaniu budżetu państwa w ilości 50% – mówi w rozmowie z nami

fot. media społecznościowe Jacek Milewski

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
umiarkowane opady deszczu
11.1 ° C
11.9 °
7.8 °
76 %
6.8kmh
95 %
sob.
11 °
niedz.
11 °
pon.
7 °
wt.
5 °
śr.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE