niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólDofinansowanie projektu ścieżki rowerowej

Dofinansowanie projektu ścieżki rowerowej

Sejmik województwa lubuskiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia dotacji na działania sprzyjające rozwojowi infrastruktury i mobilności rowerowej w regionie. Dofinansowanie otrzymał m.in powiat nowosolski.

Dotację w wysokości 216 tys. zł otrzymało zadanie pn.: ” Rozwój sieci dróg rowerowych w Województwie Lubuskim poprzez opracowanie dokumentacji technicznej ścieżki rowerowej na odcinku Nowa Sól (most na Odrze) – Siedlisko. Planowana ścieżka rowerowa ma mieć długość 8 km. Dokumentacja ma zostać opracowana do końca bieżącego roku.

Dzięki dotacji powstanie dokumentacja techniczna nowej ścieżki rowerowej, która w przyszłości posłuży mieszkańcom. Zwiększy się bezpieczeństwo na drogach, a także turystyczny ruch rowerowy, generowany nie tylko przez nowosolan, ale i gości z innych regionów.

Warto dodać, że infrastruktura rowerowa w powiecie stale się rozwija. Powiat nowososlki może się pochwalić jedną z najpiękniejszych i najdłuższych ścieżek rowerowych w Polsce. Trasa wiedzie po nasypie kolejowym dawnej kolei parowej na dwóch odcinkach:
1. Stypułów – Kożuchów – Nowa Sól – 18 kilometrów,
2. Nowa Sól – Otyń – Stany (most nad Odrą) – Lipiny – Lubięcin – Konotop – Kolsko – 30 kilometrów.
Łączna długość ścieżek rowerowych wybudowanych na torowisku, to 48 kilometrów! Doliczając przejazd przez Nową Sól – 9 kilometrów ścieżkami rowerowymi po obżeżach miasta, otrzymamy trasę o łącznej długości 57 kilometrów!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie umiarkowane
24.9 ° C
25 °
23.9 °
41 %
4.1kmh
66 %
niedz.
25 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
21 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE