poniedziałek, 25 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościNowa SólDrzwi otwarte w Centrum Aktywności Społecznej

Drzwi otwarte w Centrum Aktywności Społecznej

W najbliższy czwartek w godzinach od 12.00 do 18.00 mieszkańcy będą mogli odwiedzić CAS.

Nowosolskie Centrum Aktywności Społecznej znajduje się w budynku dawnego gimnazjum nr 3. Przestrzeń Centrum Aktywności Społecznej dedykowana jest do realizacji przez organizacje społeczne aktywnych oraz otwartych do mieszkańców działań na rzecz społeczności lokalnej oraz osób z niepełnosprawnościami. To miejsce ma służyć aktywizacji zdrowotnej, społecznej oraz zawodowej.

W marcu minął rok odkąd w budynku działa Dzienny Dom Senior+, pierwsza tego typu placówka w mieście. Dom oferuje 30 miejsce dla osób 60+, które nie są aktywne zawodowo. Poza szerokim wachlarzem różnorodnych zajęć, na seniorów czeka także zawsze ciepły posiłek.

Kasprowicza 12 to adres, pod którym znajdziemy kilkanaście stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych m.in. Nowosolskie Stowarzyszenie Amazonek ” Tęcza” oraz Stowarzyszenie „Klub Mam”. Od kilku tygodni funkcjonuje tam również Środowiskowy Dom Samopomocy.

Adaptacja budynku kosztowała 5 milionów złotych. W czwartek 28 kwietnia w godzinach od 12.00 do 18.00, mieszkańcy będą mieli okazję bliżej poznać to miejsce oraz ofertę organizacji pozarządowych, które mają tam swoje nowe siedziby.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie umiarkowane
18.8 ° C
18.9 °
16.1 °
72 %
1.6kmh
65 %
pon.
19 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
26 °
pt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE