czwartek, 30 marca, 2023

Strajk w Polregio

16 maja pociągi mają stanąć w całej Polsce. Na razie wprowadzana jest autobusowa komunikacja zastępcza.

Od kilku dni wiele pociągów Polregio w całej Polsce jest zawieszonych, w tym na popularnych trasach. 20 kwietnia nie wyjechało ich ponad 100. – informuje Rynek Kolejowy. Pracownicy Polregio planują strajk generalny na 16 maja, postulują za wzrostem wynagrodzeń oraz poprawą warunków pracy. Związki zawodowe w spółce chcą podwyżki wynagrodzeń o 700 zł z wyrównaniem od 1 grudnia 2021 r.

W piątek w woj. lubuskim zostało odwołanych 15 połączeń kolejowych obsługiwanych przez spółkę Polregio. Powodem utrudnień jest brak kadry do obsługi zaplanowanych składów. Wielu pracowników drużyn pociągowych przebywa na zwolnieniach lekarskich – poinformował PAP rzecznik lubuskiego zakładu Polregio Paweł Nijaki.

W celu zapewnienia stabilności siatki połączeń, tam gdzie jest to możliwe wprowadzana jest autobusowa komunikacja zastępcza. Tak jest obecnie na trasach Forst – Żagań, Rzepin – Frankfurt, Zielona Góra – Żary, Ruszów – Żagań oraz Zbąszynek – Gorzów Wielkopolski.

Polregio to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. W oficjalnym komunikacie czytamy, że „występujące od kilku dni zakłócenia w ruchu pociągów Polregio mogą wydłużyć się na kolejny okres”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
7 ° C
7.2 °
5.8 °
77 %
2.7kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
12 °
sob.
8 °
niedz.
7 °
pon.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE