sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościNowa SólNowe motocykle dla nowosolskiej drogówki

Nowe motocykle dla nowosolskiej drogówki

Policjanci nowosolskiego ruchu drogowego otrzymali dwa nowe jednoślady. Motocykle zdecydowanie usprawnią pracę mundurowych.

Policjanci na motocyklach pełnią służbę od wczesnej wiosny do później jesieni. Dzięki jednośladom, mundurowi są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach całego powiatu. Funkcjonariusze podejmują interwencje wobec tych motocyklistów, którzy mylą drogę z torem wyścigowym. W przypadku najbardziej drastycznych naruszeń, ich sprawcy muszą liczyć się z zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Działania policjantów mają prowadzić do zmniejszenia liczby wypadków na drogach.

Mundurowi przypominają, że w okresie jesiennym, podczas jazdy w deszczu, zmienia się przyczepność pojazdów do nawierzchni, przez co można łatwo wpaść w poślizg. Zalegający piach i wyrwy w asfalcie, nie sprzyjają szybkiej jeździe motocyklem. Przyczyny wypadków, do których dochodzi na drogach, są niemal niezmienne. Brawura, nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie często stanowią o zagrożeniu nie tylko dla samego kierowcy ale i innych uczestników ruchu.

Zakup motocykli zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Warto podkreślić, że policjanci drogówki, którzy pełnią służbę na motocyklach, przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach. Ponadto za kierownicą motocykli policyjnych zasiadają głównie funkcjonariusze, którzy również poza służbą pasjonują się motocyklami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
0.5 °
-0.5 °
83 %
2.8kmh
100 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-1 °
śr.
-4 °

NAJPOPULARNIEJSZE