niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólPolicyjne patrole rowerowe

Policyjne patrole rowerowe

Z początkiem maja na nowosolskich drogach, osiedlach i parkach spotkać można policyjne patrole rowerowe. Już kolejny rok mundurowi strzegą bezpieczeństwa wykorzystując do tego jednoślady.

Nowosolanie już przyzwyczaili się do widoku policjantów na rowerach. Patrolują centrum miast, obszary turystyczne, parki i tereny położone nad wodą. Wszędzie tam, gdzie radiowóz nie dojedzie, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt wiele czasu. Sezon letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy.

Mundurowi podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy. Patrole rowerowe mają znacznie większą szanse dostrzeżenia takich wykroczeń jak: przechodzenie pieszych w niedozwolonym miejscu, pokonywanie przez rowerzystów przejazdów na czerwonym świetle. Mundurowi na jednośladach skutecznie powstrzymują wandali niszczących mienie i osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych.

Stróże prawa z grupy rowerowej są nieco inaczej umundurowani, mają białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie granatową. Podobnie jak w innych przypadkach, na ramionach policjanci mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu są krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki służbowej z daszkiem mundurowi wyposażeni są w kaski rowerowe.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie umiarkowane
17.2 ° C
17.7 °
17.2 °
73 %
1.9kmh
70 %
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
28 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE