sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościNowa SólStrażacy otrzymali nowy sprzęt

Strażacy otrzymali nowy sprzęt

Do strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli trafił zestaw motopomp szlamowych z wyposażeniem.

Strażacy kojarzą nam się przede wszystkim z gaszeniem pożarów, w praktyce do obowiązków straży pożarnej należy znacznie szerszy zakres działań. Nadmierne opady atmosferyczne, a także wiosenne roztopy to tylko niektóre czynniki mogące wywołać skutki w postaci zalania, podtopienia czy nawet powodzi. Wtedy również interweniują strażacy.

W sytuacji, gdy konieczne jest pozbycie się nadmiaru wody np. z piwnicy sięgają po pompy szlamowe. Z ich pomocą nie tylko osuszają zalany obszar, lecz także pozbywają się całego zalegającego na nim szlamu.

Komenda Powiatowa PSP w Nowej Soli wzbogaciła się w zestaw 5 szt. motopomp szlamowych WT 30 z wężami ssawnymi zakończonymi smokami ssawnymi oraz dodatkowy sprzęt w postaci armatury pożarniczej tj.: węży tłocznych W 52/20 i W 42/30 oraz prądownic wodno-pianowych typu turbo. Sprzęt trafił do strażaków dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Gminie Nowa Sól – Miasto. Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła 50 tys. zł.

Parametry techniczne pozyskanego sprzętu i wyposażenia wpłyną bezpośrednio na zwiększenie mobilności i efektywności podejmowanych działań ratowniczo – gaśniczych, a w konsekwencji na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Nowej Soli i całego powiatu nowosolskiego. – informuje nowosolska Straż Pożarna.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
słabe opady deszczu
7.4 ° C
8.9 °
7.2 °
91 %
5.3kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
7 °
wt.
6 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE