piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryINTERREG Polska-Saksonia - nowy nabór

INTERREG Polska-Saksonia – nowy nabór

Rozpoczęła się nowa perspektywa Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia. Nabór wniosków będzie na początku 2023 roku.

INTERREG Polska-Saksonia 2021-2027 to jeden z programów współpracy transgranicznej Unii Europejskiej, który działa na polsko-niemieckim pograniczu. Jego obszar obejmuje ze strony województwa lubuskiego – powiat żarski.

Do dyspozycji w programie będzie ponad 60 mln euro. – Niestety zakres finansowy programu jest nieco mniejszy. Stopa dofinansowania dla wszystkich projektów wynosi nie 85 proc., lecz 80 proc. Jest to może nieco mniej, ale jest to ta stopa dofinansowania, która odnosi się do wszystkich programów współpracy transgranicznej, a także do innych programów finansowanych z Funduszy Spójności – wyjaśnił Krzysztof Kolanowski, kierownik Wspólnego Sekretariatu Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia.

– Jeżeli chodzi o tzw. kwalifikowalność, czyli to, kto może w tych programach uczestniczyć, mogą to być niemal dowolne instytucje (obojętne, czy mające osobowość prawną, czy bez osobowości prawnej). Ważne jest to, że w programie musi uczestniczyć jeden partner z Polski i jeden partner z Saksonii. Może być tych partnerów więcej, ale każdy projekt musi być realizowany we współpracy.

Przykładowe projekty zrealizowane w woj. lubuskim:

  • Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego – etap V (Wartość dofinansowania projektu: 3 374 329, 05 euro)
  • Park Mużakowski – ochrona, rozwój i promocja europejskiego dziedzictwa kultury – (Wartość dofinansowania projektu: 1 089 299,05 euro)

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
14.7 ° C
15.2 °
14.4 °
81 %
0.9kmh
36 %
pt.
32 °
sob.
23 °
niedz.
21 °
pon.
21 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE