piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólZ krajobrazu Nowej Soli zniknął komin przy szpitalu

Z krajobrazu Nowej Soli zniknął komin przy szpitalu

Z terenu lecznicy zniknął stalowy – 45 metrowy komin kotłowni. Nie tylko leczenie na wysokim poziomie – również czyste i zdrowe powietrze – pisze nowosolski szpital.

Dzięki wsparciu środków unijnych szpital w Nowej Soli realizuje inwestycję polegająca na przebudowie kotłowni węglowej na gazową. Projekt otrzymał dofinansowanie na kwotę 11 mln zł. Ta inwestycja to krok milowy, skok technologiczny, ponieważ przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Proces demontażu wysokiego komina wymagał dużej precyzji. W tym celu zaangażowano wyspecjalizowaną firmę. Konieczny był udział alpinistów oraz dużego dźwigu. Warto przypomnieć, że w grudniu 2016 roku szpital dotknęła katastrofa budowlana. Szalejący orkan Barbara wiejący z ogromną prędkością spowodował uszkodzenie 16 metrowego odcinka komina, który runął na ziemię. Wydarzenie to zmotywowało nas do podjęcia niezbędnych działań w celu odejścia od przestarzałej technologii ogrzewania szpitala. – informuje lecznica

Kotłownia jest już zasilana gazem ziemnym. Prace rozpoczęte w sierpniu 2021 roku mają zakończyć się na koniec października br. Celem całego działania jest podniesienie efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, co w rezultacie długoterminowym przyczyni się do przejścia na gospodarkę niskoemisyjną obiektów WS SP ZOZ w Nowej Soli.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie umiarkowane
28 ° C
30 °
27.9 °
43 %
4.4kmh
74 %
pt.
32 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
26 °

NAJPOPULARNIEJSZE