niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraNowe kąpielisko H₂Ochla już niedługo dostępne dla mieszkańców

Nowe kąpielisko H₂Ochla już niedługo dostępne dla mieszkańców

Coraz bliżej otwarcia nowoczesnego kompleksu rekreacyjnego! Już niedługo mieszkańcy będą mogli skorzystać z odnowionego kąpieliska H₂Ochla przy ulicy Botanicznej. Prace wykończeniowe trwają pełną parą, a efekty już teraz robią wrażenie, szczególnie kolorowe zjeżdżalnie, które przyciągają wzrok od pierwszego wejrzenia.

Już lada chwila i wszystko będzie gotowe, a mieszkańcy będą mogli skorzystać z odnowionego kąpieliska w Ochli. Obecnie trwają prace wykończeniowe, usuwane są usterki. Wokół terenu trwają również przygotowania terenów zielonych, aby wiosną prezentowały się malowniczo.

Robert Jagiełowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który nadzorował inwestycję, informuje, że prace są praktycznie zakończone, a obecnie przeprowadzane są odbiory budowlane. Na miejscu już pojawiły się hamaki, leżaki oraz boiska plażowe do piłki ręcznej, nożnej i siatkówki. Mieszkańcy będą mogli także skorzystać ze strefy chilloutu. Atrakcji nie brakuje – od placów zabaw, parku linowego, minigolfa, po basen o imponującej powierzchni 2 tysięcy metrów kwadratowych i restauracji.

Planowane są również udogodnienia dla gości kąpieliska, w tym system wejść na kąpielisko z automatami biletowymi, który ma zwiększyć komfort korzystania z obiektu. Testowane są także komputerowe systemy sterowania basenem, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowników w nadchodzącym sezonie.

Kąpielisko H₂Ochla ma być miejscem otwartym przez cały rok, oferującym różnorodne atrakcje nie tylko latem, ale także zimą, gdy zamieni się w lodowisko. Decyzja o nazwie obiektu, H₂Ochla, została podjęta po konsultacjach społecznych z zielonogórzanami. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Mieszkańcy wybrali nazwę kąpieliska w Ochli.

Radny Andrzej Bocheński podkreśla, że nowe kąpielisko będzie miejscem, gdzie dzieci mogą spędzić czas aktywnie, zwłaszcza latem, a także będzie stanowić alternatywę dla rodzin, którym nie zawsze udaje się wyjechać na wakacje. Otwarcie H₂Ochli może więc przynieść wiele radości i korzyści mieszkańcom Zielonej Góry, tworząc oazę rekreacji i rozrywki.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
14.4 ° C
15.6 °
14.4 °
77 %
5.6kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
10 °
czw.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE