niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPowstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Radni miasta Zielona Góra na wtorkowej sesji Rady Miasta podjęli jednogłośną decyzję, która może znacząco poprawić infrastrukturę komunikacyjną i bezpieczeństwo mieszkańców. Uchwalono zawarcie umowy partnerskiej z gminą Zabór w celu budowy nowej ścieżki pieszo-rowerowej.

Podjęto uchwałę w sprawie budowy ścieżki pieszo-rowerowej o długości około 2,4 kilometra, łączącej Zieloną Górę-Nowy Kisielin (rondo) z Droszkowem (ul. 3 Maja). Ta inicjatywa na pewno będzie cieszyć się wsparciem ze strony lokalnej społeczności, szczególnie miłośników jazdy na dwóch kółkach, którzy od lat apelowali o budowę bezpiecznej trasy dla rowerzystów. Obecnie poruszanie się po drogach miejskich niesie ze sobą ryzyko, dlatego też nowa ścieżka będzie istotnym udogodnieniem dla wszystkich korzystających z rowerów oraz pieszych.

Projekt zakłada budowę 1,713 km trasy na terenie gminy Zabór oraz 707,5 metrów na terenie Zielonej Góry. Jest to ważny krok w kierunku promocji zdrowego stylu życia oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Co więcej, inwestycja ta może wpisze się w cele Funduszy Europejskich dla Województwa Lubuskiego na lata 2021-2027, co daje szansę na pozyskanie dodatkowego wsparcia finansowego.

Wiosną miasto Zielona Góra ogłosi przetarg na zaprojektowanie nowej ścieżki. Projektanci będą mieli za zadanie stworzyć trasę, która nie tylko będzie funkcjonalna i bezpieczna, ale również estetyczna i harmonijnie wpisująca się w otoczenie.

Ta inwestycja ma szansę zmienić sposób, w jaki mieszkańcy przemieszczają się pomiędzy okolicznymi gminami oraz mieście. Będzie to nie tylko ścieżka komunikacyjna, ale także miejsce, które zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z pewnością przyczyni się to do poprawy jakości życia w mieście oraz stworzy nowe możliwości rekreacyjne dla jego mieszkańców.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
16.5 ° C
18.9 °
16.4 °
70 %
6.7kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
8 °
wt.
8 °
śr.
11 °
czw.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE