piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSkrzyżowanie na ulicy Wojska Polskiego już ze światłami i pasami

Skrzyżowanie na ulicy Wojska Polskiego już ze światłami i pasami

Od niedzieli, 10 grudnia, można bezpiecznie przejechać przez skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, Wyszyńskiego i Zacisze. Po kilku dniach od zakończenia remontu na drogach pojawiły się pasy, a także zaczęła działać sygnalizacja świetlna.

W ramach wprowadzania Inteligentnego Systemu Transportowego (więcej o ITS pisaliśmy TUTAJ) zostało przebudowane jedno z największych skrzyżowań w naszym mieście. Mowa oczywiście o skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Wyszyńskiego oraz Zacisze.

Skrzyżowanie jest teraz jeszcze większe. Powstały nowe pasy, np. pas skrętu w lewo z ulicy Wojska Polskiego w ulicę Zacisze czy pas skrętu w lewo z ulicy Wyszyńskiego w ulicę Wojska Polskiego. Wszystkie zmiany mają wpłynąć na poprawę ruchu drogowego w Zielonej Górze.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciem.)

fot. Joanna Nawlicka

Oprócz powiększenia skrzyżowania zmiany dotyczą także sygnalizacji świetlnej. Skrzyżowanie zostało wyposażone w inteligentne sterowanie, które dostosowuje się do aktualnego natężenia ruchu. W związku z tym przy przejściach dla pieszych pojawiły się przyciski, dzięki którym piesi szybciej otrzymają pozwolenie na przejście przez ulicę.

Skrzyżowanie zostało otwarte już jakiś czas temu, lecz kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Nie działała sygnalizacja świetlna, a warunki atmosferyczne nie sprzyjały także do wprowadzenia oznakowania poziomego. Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra sytuacja poprawiła się w minioną sobotę, 9 grudnia. Właśnie wtedy zostały namalowane wszystkie niezbędne pasy i reszta oznakowania.

(Dalsza część artykułu pod zdjęciami.)

Od niedzieli, 10 grudnia, kierowcy i inni uczestnicy ruchu drogowego mogą bezpiecznie i bez przeszkód korzystać ze skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Wyszyńskiego i Zacisze.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE