niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraW Zielonej Górze usłyszymy głośny alarm. Czy jest powód do niepokoju?

W Zielonej Górze usłyszymy głośny alarm. Czy jest powód do niepokoju?

W najbliższy czwartek, 14 grudnia, w naszym mieście będzie słychać głośny alarm. Nie ma jednak powodów do obaw. Będzie to próba syren alarmowych, która przeprowadzona zostanie na terenie całego województwa lubuskiego.

Aby sprawdzić, czy syreny alarmowe w Zielonej Górze działają poprawnie, już w najbliższy czwartek, 14 grudnia, zostanie uruchomiony próbny alarm. Mieszkańcy miasta nie będą musieli wykonywać żadnych czynności, nie będzie nam grozić niebezpieczeństwo!

Jak informuje Inspektor Wojewódzki w Biurze Wojewody Lubuskiego w czwartek w godzinach 12:00-12:30 odbędzie się głośna próba syren alarmowych. W tym czasie w całym mieście będzie słychać dwa dźwięki (sygnały akustyczne). Pierwszy z nich poinformuje o ogłoszeniu, a drugi o odwołaniu alarmu:

  • ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty,
  • odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty.

Dzięki przeprowadzonej próbie będzie można ustalić, czy w razie niebezpieczeństwa mieszkańcy zostaną prawidłowo zaalarmowani. Sygnały alarmowe będzie słychać w każdym mieście w naszym województwie.

W czwartek, 14 grudnia, nie będzie powodów do niepokoju. W razie zagrożenia sygnałom alarmowym towarzyszyłyby dodatkowe elementy m.in. alarm medialny o treści: „Uwaga! Uwaga! Uwaga! Ogłaszam alarm…”. Informacje o niebezpieczeństwie byłyby także od razu podawane w lokalnych mediach, które zostałyby oznaczone żółtym trójkątem.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
21.4 ° C
21.7 °
18.4 °
35 %
4.6kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE