czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościZielona GóraSpółdzielnie i wspólnoty podnoszą zaliczki za ciepło systemowe

Spółdzielnie i wspólnoty podnoszą zaliczki za ciepło systemowe

Wiele ostatnio pisaliśmy o decyzji Elektrociepłowni Zielona Góra S.A. o podniesieniu taryf nawet o 80% (średnio niecałe 60%). Po wrześniowych negocjacjach prezydent Janusz Kubicki obiecał, że ciepła nam nie zabraknie i podwyżki będą minimalne. Teraz mieszkańcy dostają zawiadomienia o podwyżkach od swoich wspólnot.

Takie informacje pojawiły się na osiedlu Zacisze, gdzie na klatkach schodowych spółdzielnia mieszkaniowa rozwiesiła informację:

Aby nieco ulżyć mieszkańcom, termin płatności został w lutym wydłużony do 28 dnia miesiąca, a nie tak jak zawsze 15-tego. Nie zmienia to jednak faktu, że poza podwyżką średnio o 60% netto do rachunku trzeba dołożyć jeszcze przywrócenie stawki VAT (z 5% na 23%).

To oznacza, że finalna podwyżka wyniesie 83,8% i tak przy opłacie 105 zł brutto przed zmianą, teraz do zapłaty będzie 193,04 zł brutto. Jak informują mieszkańcy na os. Śląskim podobne informacje zostały rozwieszone.

AKTUALIZACJA:

Po tym, jak sprawa podwyżek została poruszona, na osiedlu Zacisze pojawiły się nowe komunikaty, w którym spółdzielnia wstrzymuje się z decyzją o zapowiadanej podwyżce od 1 lutego 2023 roku.

„Aktualnie trwają prace nad nowymi przepisami, które mają doprowadzić do ograniczenia wzrostu cen netto dostawy ciepła do max 40%” – czytamy w komunikacie.

Poniżej treść całego komunikatu:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
1.5 ° C
1.7 °
-0.6 °
45 %
1.2kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
6 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE