niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraLubuska posłanka na cenzurowanym w Lasach Państwowych?

Lubuska posłanka na cenzurowanym w Lasach Państwowych?

Lubuska posłanka Katarzyna Osos opublikowała zdjęcie przedstawiające ogłoszenie, które miało wisieć pod biurkiem na wejściu w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Ogłoszenie mówi o tym, aby parlamentarzystki i jej koleżanki również posłanki Magdaleny Filiks nie wpuszczać do obiektu.

Ależ nas „kochają” w Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – nie wiem, czy się śmiać, czy płakać, ale wiem jedno – to się już kończy – napisała na swoim profilu lubuska posłanka Katarzyna Osos publikując zdjęcie ogłoszenia.

Na kartce papieru odręcznie napisano „Pod żadnym pozorem nie wpuszczać posłanek Magdalena Filiks oraz Katarzyna Osos. Jak przyjdą zgłosić do p. Sary lub dzwonić do naczelnika Ciechowicza – Ważne: Bramki mają być zamknięte polecenie p. (nieczytelne nazwisko)” (pisownia oryginalna – dop. red). Dodatkowo przyklejono dwa zdjęcia przedstawiające obie posłanki.

Po naszych wizytach dla nas założono bramki, abyśmy nie mogli wejść do windy. To chyba podsumowuje działalność Lasów Państwowych. To niby jak w komediach Barei, ale to dramatyczne, żeby nie dopuszczać posłanek do oficjalnej kontroli. Cieszę się, że takie czasy się skończyły – mówi w rozmowie z nami posłanka K. Osos.

Obie parlamentarzystki w minionej kadencji bardzo mocno kontrolowały Lasy Państwowe. Ujawniły nieprawidłowości przy wydatkowaniu pieniędzy w ramach dotacji z Funduszu Leśnego i konkursu, związanego z promocją architektury drewnianej i drewna jako naturalnego surowca. Według posłanek Koalicji Obywatelskiej, 118 beneficjentów konkursu było powiązanych z posłami lub działaczami Solidarnej Polski i ich okręgami wyborczymi. To m.in. po takich akcjach mogły pojawić się tego typu ostrzeżenia przed wpuszczaniem posłanek do budynku.

W zasadzie mogłabym być dumna – ale to jednak tragiczny obraz minionej władzy. Panowie z dyrekcji – ile razy wasze mówiłam, że znam każde wasze łajdactwo / wiem nawet co pod stołem – napisała na swoim profilu posłanka Magdalena Filiks.

W sposób haniebny zachował się z kolei „dziennikarz” Gazety Lubuskiej Robert Bagiński, który w serwisie „X” skomentował opublikowane ogłoszenie przez parlamentarzystki. To nie pierwszy wybryk Bagińskiego. Wcześniej obrażał również przewodniczącą wojewódzkiej rady kobiet.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE