środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinPolicja na przejściu. Trwają kontrole

Policja na przejściu. Trwają kontrole

Świebodzińscy policjanci regularnie sprawdzają nie tylko zachowania kierowców na drogach, ale również pieszych. Dlatego też prowadzą kontrole, które mają na celu wyeliminować wszystkich łamiących przepisy prawa, a tym samym narażających siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Tym razem pod lupą funkcjonariuszy ze Świebodzina znalazły się przejścia dla pieszych. Jak się okazuje, wiele osób wciąż nie stosuje do przepisów określających, w których miejscach można bez przeszkód przejść na drugą stronę.

Niestety część osób całkowicie ignoruje nawet bardzo wyraźne oznakowania zakazujące przechodzenia. Zarówno oni, jak i jadący w tym czasie prawidłowo kierujący mają ograniczoną widoczność, co może doprowadzić do zdarzenia – przyznał Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Dlatego też widok mundurowych w pobliżu przejścia nie powinien nikogo dziwić. Funkcjonariusze sprawdzają zarówno to czy piesi przechodzą w dozwolonym miejscu jak również to czy kierujący zachowują się odpowiednio podjeżdżając do „zebry”. Przypomnijmy: kierowcy są zobowiązani zatrzymać się przed pasami już w momencie gdy pieszy zbliża się do przejścia.

Z powodu pośpiechu ignorowana bywa również sygnalizacja świetlna. Niestety część osób, nawet pomimo obecności radiowozu decydują się na złamanie przepisów – dodaje Marcin Ruciński.

Przy okazji funkcjonariusze przypominają także o prawidłowym poruszaniu się rowerem, a dokładniej: że jazda jednośladem po chodniku jest zabroniona chyba, ze wyznaczono tam specjalną ścieżkę rowerową.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
-0.2 ° C
-0.2 °
-0.2 °
69 %
5kmh
100 %
śr.
-0 °
czw.
-0 °
pt.
-1 °
sob.
-2 °
niedz.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE