poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jak wypełnić wniosek, o co się ubiegać? Spotkanie informacyjne w sprawie BO

Jak wypełnić wniosek, o co się ubiegać? Spotkanie informacyjne w sprawie BO

Już w czwartek (16.02) odbędzie się spotkanie, na którym urzędnicy opowiedzą wszystkim zainteresowanym jak wygląda procedura składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Specjaliści pomogą wypełnić wniosek i podpowiedzą na co zwracać uwagę.

Mimo, że to już 12. edycja Budżetu Obywatelskiego to spotkanie informacyjne organizowane będzie po raz pierwszy.

Opowiemy o budżecie obywatelskim, jego zasadach, dobrych przykłady zgłoszonych i zrealizowanych zadań oraz pokażemy, jak wypełnić wniosek. Każdy,  kto chciałby postawić pierwsze kroki w budżecie obywatelskim, powinien na nie przyjść – mówi Anna Pękalska z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwarte (16.02) o godzinie 17:30 w Klubie Kultury Jedynka przy ulicy Chrobrego 9.

Z kolei we wtorek (21.02) odbędzie się tradycyjny maraton pisania wniosków do BO, podczas którego można się spotkać z urzędnikami specjalizującymi się m.in. w infrastrukturze drogowej, zieleni, małej architekturze, itp. Spotkanie w Lamusie, aby umówić się konkretnie na godzinę należy dzwonić pod numer: 95 735 55 91.

Warto skorzystać również z innych form pomocy. Narzędziem wspierającym procedurę jest m.in. geoportal: https://geoportal.um.gorzow.pl/. Specjalnie przygotowana kompozycja Budżet Obywatelski 2024 przyda się w ustaleniu, czy teren, na którym wnioskodawca chce zgłosić zadanie, należy do miasta. Co roku udoskonalamy również informacje i instrukcje zawarte na stronie um.gorzow.pl w zakładce budżet obywatelski. Można na niej znaleźć m.in. przewodnik wnioskodawcy, a w nim film i infografikę „BO krok po kroku”, a także zestaw pytań i odpowiedzi wyjaśniających najważniejsze elementy procedury – dodaje Anna Pękalska.

Przypomnijmy: nabór wniosków do budżetu obywatelskiego 2024 już się rozpoczął. Swoje wnioski można zgłaszać do 12. marca. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.9 ° C
2.9 °
2.9 °
92 %
2kmh
81 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE