poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościŚwiebodzinWskoczył do stawu by uniknąć kary

Wskoczył do stawu by uniknąć kary

Policyjny pościg pojazdem, następnie pieszo, a na koniec wpław.

W ostatnim czasie doszło do serii kradzieży paliwa na stajach paliw.
Intensywne działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie pozwoliły ustalić, że za tym procederem stoi jeden mężczyzna, którego miejsce przebywania, ustaliły wcześniej podjęte działania operacyjne.

W akcji zatrzymania mężczyzny brali udział policjanci Wydziału Kryminalnego, a także policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

Mężczyzna na widok policjantów próbował uciekać.
W pewnym momencie widząc, że nie da rady zgubić ścigających go policjantów, porzucił samochód i rozpoczął ucieczkę pieszo. Tu również nie miał żadnych szans z policjantami, wobec czego desperacko rzucił się do ucieczki wpław przez pobliski staw.

Jeden z policjantów rozpoczął pogoń za nim do wody. Drugi z policjantów również skutecznie dotarł do mężczyzny. Szybko obezwładnili i zatrzymali uciekiniera.

Podczas dalszych czynności znaleziono, częściowo już rozebrany pojazd, który wykorzystywał do kradzieży paliwa. W tylnej części samochodu mężczyzna zdemontował siedzenie i wstawił zbiornik, który połączony był z drugim w bagażniku. Do niego przygotowany był otwór w nadkolu imitujący wlew paliwa.

Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów: dwukrotnego niezatrzymania się do kontroli przez policjantów, trzynastokrotnego prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, dziesięciu kradzieży paliwa w krótkim odstępie czasu oraz posiadania środków odurzających.

Ponadto mężczyźnie została pobrana krew do badań w celu ustalenia, czy w trakcie ucieczki był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Część czynów popełnił, będąc w warunkach recydywy, w związku z czym mężczyźnie grozi wyższy wymiar kary.

____________________

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŚWIEBODZIN

Gmina Świebodzin
zachmurzenie duże
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
64 %
3.9kmh
100 %
pon.
13 °
wt.
10 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE